Makale ve Kitap Değerlendirme Çağrısı
Cilt: 8, Sayı: 1 (Haziran 2022)
Son Teslim Tarihi: 15 Nisan 2022

KADEM Kadın Araştırmaları Dergisi çift taraflı kör hakemlik değerlendirme sürecine sahip kadın araştırmaları alanında özgün çalışmalar yayınlayan akademik bir dergidir. Kadın ve Demokrasi Derneği’nin süreli yayını olarak 2015 yılında yayın hayatına başlayan dergi, Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki defa yayımlanmaktadır.

KADEM Kadın Araştırmaları Dergisi kadın araştırmaları alanında disiplinler arası bilgi birikimini bir araya getirmeyi ve eleştirel bir yaklaşımla nitelikli tartışmaların önünü açmayı hedeflemektedir. Dergide hukuk, siyaset bilimi, ekonomi, kültür, sanat, antropoloji, sosyoloji, psikoloji, ilahiyat ve iletişim başta olmak üzere sosyal ve beşerî bilimler alanlarında nitelikli araştırma ve derleme makaleleri ile kitap değerlendirmelerine yer verilmektedir.

KADEM Kadın Araştırmaları Dergisi; cinsiyet, ırk, uyruk, etnik grup veya inanç farkı gözetmeksizin kadın araştırmaları alanında faaliyet gösteren tüm araştırmacılara açıktır.

TÜBİTAK ULAKBİM TR-Dizin ile Asos İndex tarafından dizinlenmektedir.

Derginin 2022 Haziran ayında yayınlanacak olan 8. cilt, 1. sayısı için makale ve kitap değerlendirmesi gönderimi, Türkçe ve İngilizce dillerinden birinde 15 Nisan 2022 tarihine kadar [email protected]  e-posta adresi üzerinden alınmaktadır.

KADEM Kadın Araştırmaları Dergisi’nin kapsamı, yayın ilkeleri, yazım kuralları, editör ve yayın kuruluna ilişkin geniş bilgi https://kadinarastirmalari.com adresinde sunulmaktadır.